Služby - Váš konzultant

Komplexní finanční poradenství a realitní služby

Všechny naše služby

Finanční plánování

Srovnáváme stovky finančních produktů prostřednictvím moderních technologií, odbornosti konzultantů a jejich lidskému přístupu. Tak vytváříme finanční plán, díky kterému dosáhnete vašich vlastních finančních cílů.
S klienty preferuji dlouhodobou spolupráci, a proto je velmi důležité zařadit jednotlivé finanční produkty do kontextu. Díky komplexnímu finančnímu plánu můžu klientům pomáhat řídit
jejich rodinné finance tak, abychom co nejefektivněji dosahovali jejich
osobních a finančních cílů.
Filip Schwarzer
Specialista finančního
plánování
Základní body pro tvorbu finančního plánu

Základní pilíř pro správné fungování osobních financí

Finanční plán by měl začít uvědoměním si, jakých cílů chceme dosáhnout a v jakém čase. Je zde ovšem spousta dalších faktorů, se kterými je nezbytné pracovat. Jaké jsou tedy základní body při tvorbě finančního plánu v prvních krocích?
 • Stanovení cílů
  První nájem, koupě bytu, stavba domu, narození dítěte, svatba, rekonstrukce, dovolená, koupě auta, tvorba rezervy, renta nebo důchod. Vytyčení cílů je pro finanční plánování důležitou fází.
 • Analýza stávající situace
  Jaké jsou vaše příjmy, výdaje, rezervy, movitý a nemovitý majetek, jaké máte závazky. Na základě těchto dat lze snadno vyhodnit smysluplnost stávajících finančních produktů.
 • Výběr vhodného řešení
  Nechte si vypracovat analýzu vhodného řešení a vyberte si do svého finančního plánu jen to nejlepší. Porovnáváme stovky finančních produktů.
 • Aktualizujte
  Nevíme co bude za týden, natož za rok, proto je důležité minimálně 1x ročně finanční plán aktualizovat a vyhodnocovat jeho nastavení.
Certifikovaní poradci pro komplexní finanční poradenství
Komplexní finanční poradenství a jedna z jeho nejdůležitějších částí – finanční plánování – je často přirovnávána k lékařské praxi. I lékař o vás musí vědět vše podstatné, a to jak z minulosti, tak ze současnosti, aby vám mohl být skutečně nápomocný.

Ve společnosti Váš konzultant se můžete s důvěrou obrátit na více než stovku certifikovaných konzultantů, kteří vám budou nápomocni při tvorbě vašeho finančního plánu.

Najít vašeho konzultanta
Máte zájem o sestavení finančního plánu?
Neváhejte se na nás obrátit pro bližší informace.

Hypotéky

Realizace vlastního bydlení začíná vizí, na které postupně pracujeme a v průběhu této cesty se musíme vypořádat s otázkou financování našeho bydlení.
Co rozhoduje o tom, zda dostanu hypotéku?
 • Výše úvěru v poměru hodnoty financované nemovitosti
 • Výše příjmů a jejich zdroj
 • Výše aktuálních závazků
 • Úvěrová historie
Hypoteční úvěr umí být skvělým sluhou, ale špatným pánem. Při jeho řešení je vždy potřeba mít zodpovězené všechny otázky a v celé problematice získat všeobecný rozhled.
Ondřej Makiš
Hypoteční specialista
Na co si dát při Řešení hypotečního úvěru pozor?
 • Nejnižší sazba

  Nemusí být vždy tím nejdůležitějším, co rozhoduje o tom, kolik Vás hypoteční úvěr bude stát. Vzhledem k tomu, že hypoteční úvěr je dlouhodobou záležitostí, je potřeba do výpočtu úvěrové strategie započítat také další parametry, jako je například doba fixace a ostatní produkty, kterými mohou být životní pojištění, pojištění nemovitosti či jakékoliv další doplňkové produkty. Dalším velice důležitým faktorem, který zkresluje úrokovou sazbu a tím i celý výsledek vypovídající o tom, která banka je vlastně levnější, je to, jak banka počítá úrokovou sazbu, existuje totiž hned několik způsobů:

  • - Německý standard – Počítá s tím, že rok má 12 měsíců po 30 dnech a rok má tedy 360 dní
  • - Francouzský standard – Počítá s aktuálním počtem dnů v měsíci, ale vychází z předpokladu, že rok má 360 dnů.
  • - Anglický standard – Počítá s tím, že rok má 365 dnů, přičemž délka měsíce je dána skutečným počtem dnů.
 • Náklady kolem hypotéky

  Při řešení hypotečního úvěru je nutno počítat s nějakými mimořádnými výdaji, a to například s odhadem nemovitosti, který se pohybuje v řádu několika tisíců, či popřípadě s poplatkem spojeným s vkladem na katastr nemovitostí. Při řešení hypotečního úvěru je spousta dalších poplatků, které Vám mohou hypoteční úvěr výrazně prodražit, a při přepočtu poplatků do celkových nákladů zjistíte, že úvěr je výrazně dražší než u banky, která by nabídla o 0,1% vyšší úrokovou sazbu.

 • Moje banka mi dá nejlepší podmínky

  Každý z nás při řešení takové situace zamíří do banky, kde má vedený svůj běžný účet a počítá s tím, že pokud je již nějaký ten rok věrným klientem, tak se mu odvděčí těmi nejlepšími podmínkami. Tohle je bohužel mýtus. Některé banky dnes zajímá převážně to, jak „ulovit“ nové klienty, vy už klientem jste, takže nepočítejte s nějakou exkluzivitou. Jakmile však projevíte odhodlání odejít k jiné bance, proaktivita Vaší banky se může významně zvýšit.

Hypoteční úvěr

Hypotéka je finanční produkt, který vás bude provázet velkou částí života, sjednáním práce nekončí, ale teprve začíná. V průběhu je potřeba řešit podmínky čerpání, záležitosti mimořádných splátek, fixačního období, vedlejších produktů, které souvisejí s hypotečním úvěrem a také poměrně významně ovlivňují osobní rozpočet.
Pokud řešíte nebo plánujete řešit hypoteční úvěr, tak se neváhejte obrátit na některého z našich hypotečních specialistů.

Investice

Budování bohatství nebo ochrana již vytvořeného majetku je velmi důležitou součástí kvalitního investičního plánu. Ať už jste na začátku své investiční cesty a přemýšlíte, kam odkládat měsíčně své úspory, či jste svůj majetek již vytvořili a chcete jej ochránit před inflací a dále zhodnotit, dokážeme Vám vymyslet nejvhodnější řešení na míru pomocí podílových fondů, ETF fondů či fondů kvalifikovaných investorů. S námi se tak ve světě investic neztratíte.
V investicích jde především o čas, disciplínu a trpělivost. Nastavit a držet se zvolené strategie, která je provázána s cíli našich klientů, to jsou klíčové atributy úspěchu. Jsem rád, že stále více klientů si uvědomuje důležitost se sám zabezpečit, a proto našim klientům spravujeme již více než 1,2 mld korun.
Filip Krejčí
Jednatel a investiční specialista

Než začnete investovat, odpovězte si na otázky:

 • Proč chcete investovat?
 • Po jakou dobu chcete investovat?
 • Jak rychle mají být prostředky k dispozici?
 • Jak moc může investice kolísat?
Pokud chcete sestavit dlouhodobý investiční plán, například pro váš důchod, rentu, rekonstrukci bydlení, rezervu pro děti či pro jakýkoliv jiný finanční cíl, můžete se s důvěrou obrátit na kteréhokoliv z našich investičních specialistů.
Na co si dát při výběru investic pozor?
 • Zázračné a pravidelné výnosy

  Investice znamená, že si kupujete majetek – ať už podíl v nějaké společnosti nebo této společnosti své peníze půjčujete, a ty se s vámi dělí o své zisky nebo vám splácí úroky. Nejčastějším způsobem a zároveň tím nejbezpečnějším je do jednotlivých společnosti investovat prostřednictvím podílových fondů nebo tzv. ETF fondů. Na trhu však existují prodejci, kteří vám nabízejí doslova zázraky na počkání. Fixní výnos 12–20 % ročně a v ideálním případě vyplácen měsíčně, tak aby vám plynula pravidelná “renta”. V takových případech vždy zbystřete, protože se s velkou pravděpodobností bude jednat o něco, co vás spíše o vaše peníze připraví.

 • Poplatky

  Většina společností si účtuje vstupní poplatek v rozmezí 1–3 % podle typu investice. Takový poplatek inkasuje přímo investiční společnost. Další běžné poplatky, se kterými se setkáte, jsou poplatky výstupní a manažerské. Pokud chcete znát celkovou „nákladovost fondu“, nechte si sdělit ukazatel TER, který počítá celkové náklady daného fondu v procentuálním vyjádření.

 • Trendy

  Téměř pravidelně se ve světě investic objevují různé trendy, jež jsou obklopeny skupinou nadšenců, kteří takový typ investic velmi intenzivně propagují. Je v podstatě jedno, o co se jedná, protože až skončí jeden trend, přijde druhý. Nelze tvrdit, že se vždy jedná o špatný typ investic, jen se většinou jedná o velmi riskantní a nebezpečné instrumenty, na kterých lze velice snadno přijít o peníze. Právě i kvůli trendům je dobré mít dobrý investiční plán, protože díky němu se budete držet nastavené strategie a neuděláte zbrklé rozhodnutí.

Pojištění

Pojištění nás chrání před nahodilými událostmi, které mohou mít zásadní dopad na náš rozpočet.
Ať už jde o škody na majetku nebo zdraví, vždy je důležité vybrat vhodný pojistný produkt a to nejen na základě ceny, ale také na základě pojistných podmínek.
V jakých oblastech pojištění vám můžeme být nápomocni?
 • Životní pojištění
 • Pojištění nemovitosti
 • Povinné ručení
 • Havarijní pojištění
 • Pojištění občanské odpovědnosti
 • Pojištění odpovědnosti zaměstnance
 • Pojištění podnikatelů
 • Pojištění právní ochrany
Při výběru vhodného pojištění porovnáme nabídky více než 15 největších pojišťoven a jsem moc rád za to, jaké technologie máme k dispozici, protože klientům srovnání provádíme nejen na základě ceny a našich zkušeností, ale také na základě konkrétních kritérií vycházejících z pojistných podmínek.
Petr David
Specialista na pojištění
Na co si dát pozor u pojistných produktů?
 • Čekací doba

  Čekací doba je určité období, nejčastěji 2 - 12 měsíců, které říká, že pokud se na něco pojistíte, tak i od doby vzniku pojištění se na konkrétní věci smlouva nevztahuje. Tento mechanismus mají pojišťovny především skrz spekulanty, kteří si smlouvu chtějí sjednat až potom, co se něco stane. Bohužel na to pak mohou doplatit lidé, kteří takto nespekulují, ale skutečně se jim něco stane. Představte si, že si sjednáte životní pojištění s krytím pracovní neschopnosti a 45 dnů od vzniku smlouvy se dostane do pracovní neschopnosti kvůli nějakému závažnějšímu onemocnění páteře. V takovém případě by vám pojišťovna nemusela plnit. O čekací doby je dobré se zajímat při sjednání nebo úpravě stávajících smluv, některé pojišťovny dnes totiž nabízejí možnost převodu čekacích dob.

 • Karenční doba

  Doba, po kterou nelze uplatnit pojistné plnění, ale po uplynutí karenční doby již lze pojistné plnění uplatňovat. Ukažme si opět jednoduchý příklad. V pojistné smlouvě máte uvedeno připojištění Hospitalizace s karenční dobou od 5. dne. V nemocnici strávíte 4 dny a po ukončení hospitalizace nahlásíte pojistnou událost na své pojišťovně. Ta Vám ale oznámí, že nedostanete ani korunu, protože jste nepřekročili karenční dobu 5 dnů. Tato karenční doba se uplatňuje nejčastěji u připojištění, která jsou vyplácena na principu denních dávek, jako je například právě hospitalizace, denní odškodné nebo pracovní neschopnost. Proto se velmi často stává, že za Vámi přijde někdo, kdo Vám řekne, že za Vaše pojištění platíte zbytečně moc, a to stejné zařídí u jiné pojišťovny ještě o několik procent levněji. Háček ovšem může být právě v karenčních dobách. Pracovní neschopnost s karenční dobou od 1. dne je pochopitelně výrazně dražší než pracovní neschopnost s karenční dobou od 60. dne.

 • Asistenční služby

  Asistence jsou velmi často podceňované v situacích, kdy si člověk chce sjednat co nejlevnější povinné ručení. Každé takové pojištění už v základu totiž nějaké asistence obsahuje. Problém je ten, že už se nikdo nezajímá o to, co obsahují. Takové asistence ve většině případů neobsahují odtah vozidla v případě poruchy, což je velmi častá pojistná událost. Obyčejné povinné ručení se totiž sjednává hlavně u starších aut, kde taková běžná porucha hrozí nejčastěji. Klient si pak odtah musí zaplatit za X tisíc, místo toho, aby si připlatil 300 Kč ročně do svého pojištění. Stejný problém může nastat u cestovního pojištění. Tyto důležité detaily by s vámi měl vždy probrat certifikovaný finanční poradce.

Pokud přemýšlíte nad revizí svých stávajících pojistných smluv nebo potřebujete zajistit srovnání pro nějaký nový typ pojištění, tak nás určitě kontaktujte a my Vás touto problematikou provedeme.

Úvěry

Sloučení stávajících nevýhodných půjček, koupě nového vozidla, start vlastního podnikání, rekonstrukce bydlení nebo studium v zahraničí? Jaké typy půjček lze využít a k čemu přesně slouží?
Klientům nejčastěji pomáhám s konsolidací stávajících nevýhodných půjček nebo s úvěrem na rekonstrukci bydlení. Zvýhodnění stávajících půjček velmi často uvolní významnou část rozpočtu, která se pak dá použít pro dosahování důležitějších
finančních cílů.
Štěpán Szokala
Úvěrový specialista
Pomocí úvěrů si dokážeme velice snadno splnit naše potřeby a sny. Důležité je však uvědomit si, zda je opravdu nutné si v danou dobu a v dané situaci brát jakýkoliv typ úvěru, a zda nás ke splnění potřeby nevede pouze emoce nebo se jedná o logické řešení celé situace. Pokud je však úvěr opravdu jediným řešením, pojďme si říct, jaký typ úvěru je pro nás tím nejvhodnějším, jak si ho vybrat a na co si dát pozor.
Pokud řešíte jakýkoliv typ úvěru, tak vám určitě doporučujeme domluvit si schůzku s někým, kdo vám porovná jednotlivé nabídky bank a zároveň vám pomůže vybrat ten správný typ úvěru pro vámi zvolený účel.
 • Konsolidace nebo refinancování úvěru
  V obou případech jde o převedení vašeho stávajícího závazku k jiné bance, avšak za výhodnějších podmínek. V případě konsolidace jde vždy o dva a více úvěrů, které sloučíte do jednoho výhodnějšího. V případě refinancování jde o převedení jednoho konkrétního závazku.
 • Spotřebitelský úvěr
  Tento typ úvěru se dále dělí na účelový a neúčelový, a to podle toho, zda je nebo není předem definováno, na co se finanční prostředky použijí.
 • Kontokorent
  Tento typ úvěru nám umožňuje opakované přečerpání finančních prostředků na našem běžném účtu.
 • Kreditní karta
  Úvěr je záložen na principu opakování, kdy můžeme čerpat opakovaně předem dohodnutý úvěrový limit. Většina bank nabízí tzv. bezúročné období, během kterého můžeme splatit čerpanou část úvěru bez zaplacení jakýchkoliv úroků.
 • Úvěr ze stavebního spoření
  Pomocí tohoto úvěru lze financovat výhradně potřeby spojené s našim bydlením. S tímto typem úvěru je velmi často spojen také překlenovací úvěr, který je v podstatě takovým předúvěrem do doby, než získáme možnost čerpat řádný úvěr ze stavebního spoření.
 • Podnikatelský úvěr
  Jedná se o úvěr, který slouží výhradně na rozvoj nebo provoz podnikání. Existuje však několik typů podnikatelských úvěrů, a je tak vždy potřeba zvolit ten správný typ úvěru.
NA CO SI DÁT POZOR PŘI ŘEŠENÍ JAKÉHOKOLIV TYPU ÚVĚRŮ?
 • Úroková sazba

  Tento ukazatel rozhodně není tím nejdůležitějším, spousta lidí se domnívá, že úroková sazba určuje to, jak moc je úvěr drahý a kolik se vlastně přeplatí. Ukazatelem, který představuje, kolik nás úvěr vlastně bude stát, je RPSN (Roční procentní sazba nákladů). Pomocí tohoto ukazatele je spotřebitel schopný výrazně jednodušeji zjistit, jak moc je pro něj úvěr výhodný nebo nevýhodný, protože poskytovatel musí do tohoto ukazatele promítnout nejen úrokovou sazbu, ale i další náklady s úvěrem spojené, jako je například poplatek za zprostředkování, za vedení úvěrového účtu, poplatky spojené s pojištěním úvěru a spousty dalších záležitostí, které nám mohou celý úvěr výrazně zdražit.
 • Úvěrové podmínky

  Vždy si řádně prostudujte, za jakých podmínek můžete úvěr čerpat, za jakých podmínek ho můžete mimořádně splatit, a to jak částečně, tak v jeho plné výši. Spousty těchto nepříjemností vyřešil za spotřebitele nový zákon o spotřebitelském úvěru, ale vždy je lepší si i tak vše řádně prostudovat.

Reality

Díky propojení realitních a finančních služeb nabízíme našim klientům komplexní majetkové poradenství. Při nákupu nemovitosti zajistíme právní servis, cenovou analýzu a vyjednáme atraktivní podmínky. Při prodeji stanovíme optimální prodejní cenu, nemovitost zatraktivníme a odprezentujeme jí naší stávající síti klientů a investorů. V dalším kroku nemovitost nabízíme na veřejných realitních portálech.Po dokončení prezentace a vybrání zájemce zprostředkujeme komplexní právní servis.
Co nabízíme
 • Zprostředkování prodeje nebo nákupu
 • Zajištění převodu nemovitosti
 • Vypracování kupních smluv
 • Stanovení tržních cen pro dědické řízení
 • Výkup nemovitostí
 • Pronájmy nemovitostí
 • Daňová přiznání
 • Zprostředkování právních služeb vč. advokátní úschovy
www.vaskonzultant-reality.cz
Propojením naší finanční a realitní divize získáváme obrovskou výhodu pro naše klienty, jelikož se zakázkami pracujeme efektivněji než běžná realitní kancelář. Díky letitým zkušenostem, moderním nástrojům a proaktivnímu přístupu naší společnosti, poskytujeme našim zákazníkům ten nejlepší možný servis.
Honza Sobek
Realitní specialista

kontaktní formulář

Napište nám

Veronika Jančíková Na zprávu vám odpoví
Veronika Jančíková
+420 778 424 041