konzultant

Matěj Hrach

Finanční konzultant
08195013

 • Odkud pocházím

  Pocházím z jižních Čech, konkrétně okolí města Písek. Po střední škole mé další kroky směřovaly do Hlavního města Prahy, odkud jsem se po pár letech přestěhoval do Ostravy. Do své rodné krajiny se moc rád vracím a jezdím poměrně často, především z důvodu návštěvy své rodiny.
 • Proč kontaktovat právě mě

  Především z důvodu, že ke své práci přistupuji s maximální zodpovědností. Každý klient si vyžaduje individuální přístup a na základě zpětné vazby ze strany klientů, jim vyhovuje způsob, jakým s nimi danou problematiku nebo situaci vyřeším. Vždy kladu důraz na to, aby klient byl maximálně seznámen a srozuměn s daným produktem a aby měl dostatečný přehled o svém portfoliu. Uzavřením smlouvy spolupráce s klientem nekončí, ale naopak startuje a pokračuje dlouhodobým servisem.
 • Zkušenosti v oboru?

  Má první práce, která souvisela s obchodem a financemi odstartovala v roce 2014. Zpočátku to byla především komunikace se zákazníky a klienty po telefonu, odkud jsem se poté přesunul v roce 2017 přímo na pobočku, kde jsem se s klienty setkával osobně. V dnešní době je největší přidanou hodnotou pro klienta to, když se svým finančním konzultantem vyřeší veškeré záležitosti ze světa financí. Proto jsem rád, že se od roku 2019 věnuji financím komplexně a zvládnu veškeré požadavky svých klientů vyřešit sám.
 • Mé záliby?

  Již od malička je to určitě sport a to jak už aktivně, tak i pasivně. Mezi nejoblíbenější patří určitě fotbal, dále potom tenis a badminton. Dále jsou to dva pejsci, které mám doma a s kterými rádi chodíme na procházky a jezdíme na různé výlety. Rád cestuji, mám rád moře i hory. Ale jsem rád, že vzhledem k situaci, která cestování do zahraničí v posledních letech úplně nepřála, jsem měl možnost procestovat a poznat krásy především naší republiky.
 • Proč zrovna finance?

  Abych řekl pravdu, tak to bylo tak, že finance si spíše vybraly mě, než já je. Mezi jednu z mých dalších zálib patří také auta, takže má vysněná práce byla spíše někde v autosalonu mezi krásnými, naleštěnými auty. Bez nějakých předchozích zkušeností bylo však těžké se k tomu dostat. Vzal jsem to tedy oklikou, přes Callcentrum, odkud jsem se potom přesunul na pobočku, kde jsem si mohl vybrat, zda prodávat přímo konkrétní vůz nebo klientům pomáhat s financováním, či pojištěním, vybral jsem si finance. U financí jsem potom zůstal, jen rozšířil obzor o další segmenty, jako jsou hypotéky, investice, atd. S jistotou mohu říci, že jsem si nikdy neřekl, že bych této volby litoval. Ba naopak si nedovedu představit, že bych se v budoucnu měl vydat jinou cestou, než jsou finance.
 • Co je mým hlavním pracovním cílem?

  Nechci teď říkat, že jsem ve svém věku již dosáhl svého pracovního cíle. Už jen to, když ve svém okolí slyším, jak se většina lidí netěší do práce a na jejich práci se jim věčně něco nelíbí, tak beru jako obrovský úspěch nebo dosažení cíle to, že mám práci, do které člověk chodí rád a těší se na schůzky s klienty. Jako další cílem je pro mě předávání zkušeností novým spolupracovníkům, kteří v oboru začínají nebo chtějí své portfolio služeb rozšířit o další segmenty. V neposlední řadě je to budování značky naší firmy, jak se nám to rok od roku daří.
 • Oblíbené místo pro schůzku?

  Na své práci se mi líbí to, že to není a nemusí být jen jedno konkrétní místo. Ve většině případů jsou to prostory našich Ostravských kanceláří, ale líbí se mi i ta rozmanitost, že to může být i v pohodlí klientova domova nebo v nějaké oblíbené kavárně, či restauraci, kde se klient cítí dobře. Na předchozích zaměstnáních mi po určité době vždy začal vadit stereotyp, kdy člověk přišel ráno na místo, kde si odseděl svou denní směnu, po které se vracel odpoledne nebo večer domů.
 • Co mám na své práci nejradši a co mi naopak vadí?

  Nejraději mám to, když se potkám s klientem, který je na první schůzce opatrný nebo někdy dokonce skeptický a nedokáže si pořádně představit, co od naší spolupráce očekávat a po pár schůzkách je moc rád, že jsme na sebe narazili a měli možnost navázat spolupráci, která je pro něj velice přínosná a nebojí se mě doporučit své rodině nebo okolí přátel. Co mi na mé práci vadí? Někdy je to pohled nebo názor ostatních lidí, kteří nemají s finančními poradci dobré nebo žádné zkušenosti. Myslím si, že to je podobné, jako například s nějakou restaurací, kdy člověk během svého života narazí na lepší, ale i na horší. I po špatné zkušenosti to není o tom, že by člověk už do žádné restaurace nešel, ale naopak vyzkoušet jinou, která se může stát tou oblíbenou. Jsem rád za to, že se tato situace u nás mění k lepšímu a naše povolání je s postupem času vnímáno daleko lépe.

Hodnocení

Napsat hodnocení
Velká spokojenost - pojištění navrženo dle mých potřeb, skvělá komunikace i následná "péče" v případě dotazů či potřeb, doporučuji.
Velmi si vážíme přístupu pana Hracha. Na to, že je tak mladý, má přehled a vyzná se. Při každé schůzce jsme měli pocit, že jednáme se starým známým, jelikož jeho přístup je vstřícný, milý a na dnešní dobu, až neuvěřitelně lidský. Díky němu jsme zjistili, že naše původní smlouvy buď nevyhovovaly současné době vůbec, nebo byly zbytečně předymenzované. Doporučili jsme jej rodině a i oni jsou s ním nadmíru spokojeni. Jsme rádi, že ho máme.
Již několik let spolupracuji s panem Hrachem a jsem nad míru spokojen. Jeho přístup je vstřícný, lidský, pružný a vždy velmi dobře poradí, dle potřeb klienta. Také velmi oceňuji rychlost a práci i v nestandardních denních časech, když je potřeba. Tímto velmi děkuji za služby, které poskytujete a doporučuji všem!
Vždy jsem byl nedůvěřivý vůči jakýmkoli poradcům, vše jsem si řešil sám v domění že je to pro mě nejlepší. Velký zvrat se stal po té, když jsem narazil na Matěje Hracha. Tento člověk dokáže vyřešit vše za mě i když to se mnou není jednoduché. Proto má mou důvěru v oblasti financí.
Velice si ceníme spolupráci s panem Matějem Hráchem, ochotný, vstřícný, profesionální přístup a velmi rychlé vyřízení, tímto způsobem bychom chtěli poděkovat.
Chtěla bych vyzdvihnout mého konzultanta. Pán Matěj Hrach mi je vždy připraven s čímkoliv a kdykoliv pomocí. Mám štěstí, že jsem našla tak spolehlivého, rychleho, chytrého konzultanta. Velmi doporučuji.
V dnešní,,zle době" si člověk musí dávat velký pozor na své finance a pokud se člověk v tomto odvětví nepohybuje, může snadno,,naskočit na lep" podvodníkům a dostat se tak rychle do finanční pasti. ALE! ☝️ Naštěstí jsou pak tady skvělí konzultanti jako je Matěj a díky Bohu za něj! Protože Matěj mi vždy vše podrobně vysvětlí, abych to i já jakožto,,laik" pochopila a hlavně, šetří mi mé finance, protože vše co potřebuji (ať už jde o půjčku,pojistku či konsolidaci) hledá vždy možnosti pro mně nejvýhodnějšího řešení! Velké díky a přeji mnoho dalších spokojených klientů
Jsem moc vděčný za spolupráci s Matějem. Oceňuji jeho přehled a to, jak dokáže vše lidsky vysvětlit. Veškeré záležitosti ohledně financí už řeším pouze s ním. Tímto ještě jednou děkuji!
Pan Hrach je velmi ochotný a spolehlivý! Pomohl mi udělat pořádek v mých financích a pojistných produktech, kde jsem pomalu ani nevěděl, kolik za co platím. Mohu jen doporučit!
Zobrazit další hodnocení

Zaměření

Vaše hodnocení