Jakub Matula - Váš konzultant

Certifikáty konzultanta

Jakub Matula

Proč kontaktovat
právě mě?

Myslím si, že to je hlavně lidský přístup a vysvětlení termínů selským rozumem. Díky tomu klient vždy ví, o co se jedná a jaké to má plusy a mínusy. Také jsem odjakživa bavič a ukecaný člověk. Tím pádem se nemůže stát, že by se schůzka vedla pouze ve vážné debatě jako u soudu. Důležité pro mě je, aby jsme byli oba s klientem uvolnění a cítili se dobře.

Jakub Matula

o konzultantovi

Odkud pocházím

Pocházím z Jeseníků, přesněji z města Rýmařov. Kde jsem žil do začátku vysoké školy, která mě zavedla do Ostravy. Momentálně bydlím v Ostravě a neplánuji měnit. Každopádně do našich hor se vždy rád vrátím, jak za rodinou, tak pracovně za mými klienty.

Zkušenosti v oboru

Od roku 2017 se zajímám o investice a investiční trh, ať co se týče studia tak aktivního nákupu. V roce 2021 jsem dostal příležitost dělat věci komplexně a ne jen ohledně investic, ale také na celém finančním trhu. Tím pádem jsem aktuálně klientům schopen pomoct nejen ve splnění cílů, důchodu a případné renty, ale také ve všem co se týče jejich běžného finančního života jako jsou úvěry, hypotéky a pojištění.

Mé záliby

Mezi mé záliby patří hlavně létání, momentálně létám s menšími letadly jako je Cessna a Zlín, které slouží k vyhlídkovým letům. Každopádně do budoucna se meze nekladou a mám životní cíl udělat si pilotní průkaz i na dopravní letadla. Co se týče mých dalších zálib, patří zde hlavně relax u četby, sledování seriálů či trávení času s rodinou. Také nesmím zapomenout na investice, které rád sleduji a rozvíjím se v tomto okruhu.

Proč zrovna finance

Finance mě vždy fascinovaly a přijde mi velice důležité se v tomto oboru rozvíjet. Je to věc která ovlivňuje každý jeden život a proto jsem se rozhodl, že v případě tohoto oboru dokážu pomoct každému. To je taky důvod, proč dělám to co dělám. Práce mě pohltila a nestala se běžnou rutinou ale také mou zálibou a koníčkem. Aktuálně si nedokážu představit, že bych dělal něco jiného. Miluji komunikaci s lidmi, setkávání se s nimi a případně jim ukázat zajímavosti o kterých nevěděli. Také miluji, že mě finance posouvají nejen pracovně, ale také osobně. A to je to, čeho si na tom nejvíc vážím.

Co je mým hlavním pracovním cílem

Obecně mým cílem je udělat si klientský kmen, kde se budou obě strany cítit uvolněně a vzájemně si budeme důvěřovat tak, aby jsme se oba vždy těšili na schůzku a nebrali to jako povinnou návštěvu svého zubaře. Jakmile tohoto dosáhnu, mým druhým cílem je určitě předat zkušenosti a informace novým lidem, kteří by se chtěli v tomto oboru také prosadit.

Oblíbené místo pro schůzku

Obecně dávám radši přednost domácímu prostředí u klienta doma nebo u nás v kancelářích kde si můžeme vychutnat dobrou kávu a dát si i něco dobrého na zub.Když se člověk baví o takto soukromých věcech, nemám moc rád schůzky v kavárnách či restauracích. Ovšem je to na uváženou z klientské strany, kde se on cítí příjemně.

Co mám na své práci nejradši a co mi naopak vadí

Nejraději mám určitě to, když klientovi ukážu varianty řešení jeho situace. Najednou zjistí jak to vše do sebe zapadá a uvidím úlevu v jeho očích, že jsme dokázali ušetřit, případně vymyslet plán tak, ať se mu lépe dýchá. Druhá věc co mě vždy strašně potěší je to, když mi klient sám od sebe zavolá s nějakou prosbou. Tím pádem rád, že mi klient důvěřuje a chce ode mě poradit i s dalším problémem, nebo se mnou jen něco zkonzultovat. Co ovšem nemám na této práci rád je komunikace s některými institucemi a případná administrativa, občas to stojí všechny mé nervy. Každopádně za ty pozitiva psané výše to stojí.

hodnocení konzultanta

Vaše hodnocení

Dáša Vogelová

Chci se s vámi podělit o své zkušenosti s finančním konzultantem, Jakubem Matulou. Empatický přístup, kterým pomohl vyřešit mé problémy v klidu a pohodě. Všem vřele doporučuji.