Bc. Štěpán Szokala - Váš Konzultant
konzultant

Bc. Štěpán Szokala

Finanční konzultant
03794164

 • Odkud pocházím

  Pocházím z menší vesnice nedaleko od Ostravy, nicméně již více než 5 let žiji v Ostravě. Své klienty obsluhuji v poměrně velkém okolí Ostravy a v případě větší vzdálenosti se nebráním ani využití moderních technologií a vyřešení potřebného, bez nutnosti osobního setkání.
 • Proč kontaktovat právě mě

  Svou práci mám rád a chtěl bych tuto profesi provozovat ještě velmi dlouho,  proto ke svým klientům přistupuji férově, svědomitě a zodpovědně. Stále se vzdělávám v oboru a díky tomu, že jsem úspěšně absolvoval vysokou školu ekonomického zaměření, jsem schopen hlouběji porozumět jednotlivým produktům a vhodně těchto znalostí využívat.

  Zkušenosti v oboru?

  Profesi finančního poradce provozuji od začátku roku 2015. V začátcích jsem se věnoval hlavně oblasti pojištění a spotřebitelských úvěrů, kdy jsem viděl budoucnost v tom opravdu detailně znát jednotlivé produkty pojišťoven a bank a nebýt jen prodejce pojištění. Následně jsem rozšířil svou působnost o úvěry na bydlení a investice, na které se nyní druhým rokem specializuji. V tomto sektoru nabízím klientům opravdu unikátní řešení nákupu nemovitosti, společně s nadstandardním servisem. Po celou dobu působím v menší ostravské firmě Regius finance s.r.o. která se fúzí v roce 2019 spojila s firmou Váš Konzultant s.r.o. 
 • Mé záliby?

  Jsem nadšenec pro moderní technologie a automobily. Technologie ve velké míře ke zvýšení efektivity mé práce. I když mám svou práci rád a trávím jí většinu času, rád si sem tam oddechnu a vyrazím s přítelkyní na výlet nebo menší dovolenou. Co se týče práce, mezi mé záliby patří hlavně vymýšlení nových možností a inovace těch stávajících.
 • Proč zrovna finance?

  Již na gymnáziu, jsem absolvoval semináře finanční gramotnosti a práva. Díky skvělému přístupu učitelů, jsem začal mít k tomuto oboru určitý vztah. Po maturitě, jsem se rozhodoval co dál a věděl jsem, že chci v budoucnu podnikat a ideálně s tím začít co nejdříve. Proto jsem také pro mé další studium zvolil VŠB-TUO ekonomickou fakultu a když se mi naskytla možnost vyzkoušet profesi finančního poradce, tak jsem neváhal. Šel jsem do toho s tím, že si alespoň vyzkouším jaké to je pracovat sám na sebe a velmi rychle se dostanu k praxi oboru který studuji. Velmi brzy jsem zjistil, že právě finance je to co mě opravdu baví a to co dokáži dělat každý den s radostí.
 • Co je mým hlavním pracovním cílem?

  V průběhu praxe jsem se setkal se spoustou případů, kdy finanční poradce více či méně poškodil klienta. Ať už se jednalo o pracovníka pobočky určité instituce nebo nezávislého finančního poradce, nikdy se k problému nepostavil čelem. Každý dělá chyby, ale je důležité, aby lidé, kteří svým klientům radí, jak se starat o peníze, měli dostatečné znalosti a pokud i přesto udělají chybu, tak aby se k tomu postavil čelem a poskytl klientovi maximální možnou pomoc. Bohužel stále praxi finančního poradenství provozuje mnoho lidí, kteří to dělají pouze pro vlastní zisk a spíše přesvědčují klienty pro řešení, které jsou nejvýhodnější pro poradce, než aby radili, co je nejlepší pro klienta. Mým cílem a snem je, aby co nejvíce těchto neprofesionálních poradců ukončilo svou činnost a přestalo dělat naší profesi špatné jméno.
 • Oblíbené místo pro schůzku?

  Osobně nemám oblíbené místo. Cítím se dobře jak v naší kanceláři, tak u klientů doma nebo v malebné kavárně. Proto nechávám výběr místa často na klientech.
 • Co mám na své práci nejradši a co mi naopak vadí?

  Na své práci mám nejraději kontakt s velkým množstvím lidí, navazování nových známostí a možnost kvalitou své práce, zlepšit kvalitu života svých klientů. Vadí mi negativní přístup některých klientů a neprofesionalita některých obchodních partnerů, v obou případech proto, že poté stojí vysvětlení potřebných informací mnohem více energie a času.

Hodnocení

Napsat hodnocení

Vaše hodnocení