Bc. Štěpán Szokala - Váš konzultant

Certifikáty konzultanta

Logo vector
Doplňkové penzijní spoření Zobrazit certifikát
Logo efpa
Pojištění Zobrazit certifikát
Logo cba
Úvěry na bydlení Zobrazit certifikát
Štěpán Szokala

Proč kontaktovat
právě mě?

Svou práci mám rád a chtěl bych tuto profesi provozovat ještě velmi dlouho,  proto ke svým klientům přistupuji férově, svědomitě a zodpovědně. Stále se vzdělávám v oboru a díky tomu, že jsem úspěšně absolvoval vysokou školu ekonomického zaměření, jsem schopen hlouběji porozumět jednotlivým produktům a vhodně těchto znalostí využívat.

Štěpán Szokala

o konzultantovi

Odkud pocházím

Pocházím z menší vesnice nedaleko od Ostravy, nicméně již více než 5 let žiji v Ostravě. Své klienty obsluhuji v poměrně velkém okolí Ostravy a v případě větší vzdálenosti se nebráním ani využití moderních technologií a vyřešení potřebného, bez nutnosti osobního setkání.

Zkušenosti v oboru

Profesi finančního poradce provozuji od začátku roku 2015. V začátcích jsem se věnoval hlavně oblasti pojištění a spotřebitelských úvěrů, kdy jsem viděl budoucnost v tom opravdu detailně znát jednotlivé produkty pojišťoven a bank a nebýt jen prodejce pojištění. Následně jsem rozšířil svou působnost o úvěry na bydlení a investice, na které se nyní druhým rokem specializuji. V tomto sektoru nabízím klientům opravdu unikátní řešení nákupu nemovitosti, společně s nadstandardním servisem. Po celou dobu působím v menší ostravské firmě Regius finance s.r.o. která se fúzí v roce 2019 spojila s firmou Váš Konzultant s.r.o.

Mé záliby

Jsem nadšenec pro moderní technologie a automobily. Technologie ve velké míře ke zvýšení efektivity mé práce. I když mám svou práci rád a trávím jí většinu času, rád si sem tam oddechnu a vyrazím s přítelkyní na výlet nebo menší dovolenou. Co se týče práce, mezi mé záliby patří hlavně vymýšlení nových možností a inovace těch stávajících.

Proč zrovna finance

Již na gymnáziu, jsem absolvoval semináře finanční gramotnosti a práva. Díky skvělému přístupu učitelů, jsem začal mít k tomuto oboru určitý vztah. Po maturitě, jsem se rozhodoval co dál a věděl jsem, že chci v budoucnu podnikat a ideálně s tím začít co nejdříve. Proto jsem také pro mé další studium zvolil VŠB-TUO ekonomickou fakultu a když se mi naskytla možnost vyzkoušet profesi finančního poradce, tak jsem neváhal. Šel jsem do toho s tím, že si alespoň vyzkouším jaké to je pracovat sám na sebe a velmi rychle se dostanu k praxi oboru který studuji. Velmi brzy jsem zjistil, že právě finance je to co mě opravdu baví a to co dokáži dělat každý den s radostí.

Co je mým hlavním pracovním cílem

V průběhu praxe jsem se setkal se spoustou případů, kdy finanční poradce více či méně poškodil klienta. Ať už se jednalo o pracovníka pobočky určité instituce nebo nezávislého finančního poradce, nikdy se k problému nepostavil čelem. Každý dělá chyby, ale je důležité, aby lidé, kteří svým klientům radí, jak se starat o peníze, měli dostatečné znalosti a pokud i přesto udělají chybu, tak aby se k tomu postavil čelem a poskytl klientovi maximální možnou pomoc. Bohužel stále praxi finančního poradenství provozuje mnoho lidí, kteří to dělají pouze pro vlastní zisk a spíše přesvědčují klienty pro řešení, které jsou nejvýhodnější pro poradce, než aby radili, co je nejlepší pro klienta. Mým cílem a snem je, aby co nejvíce těchto neprofesionálních poradců ukončilo svou činnost a přestalo dělat naší profesi špatné jméno.

Oblíbené místo pro schůzku

Osobně nemám oblíbené místo. Cítím se dobře jak v naší kanceláři, tak u klientů doma nebo v malebné kavárně. Proto nechávám výběr místa často na klientech.

Co mám na své práci nejradši a co mi naopak vadí

Na své práci mám nejraději kontakt s velkým množstvím lidí, navazování nových známostí a možnost kvalitou své práce, zlepšit kvalitu života svých klientů. Vadí mi negativní přístup některých klientů a neprofesionalita některých obchodních partnerů, v obou případech proto, že poté stojí vysvětlení potřebných informací mnohem více energie a času.

hodnocení konzultanta

Vaše hodnocení

Ilona Svobodová

Pana Štěpána Szokalu jsem poznala přes syna, který mi ho doporučil a je s ním také velmi spokojen. Potřebovala jsem po odchodu ze zaměstnání tzn. v nejisté době, poradit a probrat všechny již dříve nastavené produkty a zjistit, co by šlo upravit a vylepšit, podle současné situace na trhu. S jeho profesionálním přístupem a přehledem, jsem si utvrdila, co chci a jak. Poradenství v investicích a pojištění jsem získala, hned po první schůzce, kde musím vyzdvihnout a ohodnotit jeho rychlý přístup a bystré konání i ve všech papírových záležitostech. Vím, že vždy, když se na něho obrátím s dotazem, je mi k dispozici a toho si v dnešní dobe, vážím nejvíc...mohu se spolehnout a být v klidu, že své peníze a produkty ve službách, mám zdravě nastavené a pod kontrolou. Děkuji za to, že je jaký je....

Lenka Valentová

Kontakt na p. Szokalu jsme dostali náhodou a díky jeho vysoké profesionální úrovně a lidského přístupu nám zachránil cestu k našemu snu (kdy jiný poradce svým přístupem nám zavřel cestu k rekonstrukci koupené nemovitosti). Po pár letech "spolupráce" p. Szokalu vřele doručujeme všem, protože se na něj můžeme 100% spolehnout ve všech finančních záležitostech (vybrání nejvhodnějšího pojištění/ hypotéky, sjednání a řešení pojistných událostí, investiční poradenství...). Pan Štěpán zbytečně nezdržuje a nevypije moc kávy :-D.

Adéla Hubová

S panem Szokalou jsme nadmíru spokojeni. Nebýt jeho, tak do dnešního dne jsme hypotéku nezískali. I přes veškerá úskalí s vyřízením hypotéky, pan Szokala vždy našel způsob jak to vyřešit k naší maximální spokojenosti. Jeho odborných znalostí jsme využili i dále - při pojištění domácnosti i členů rodiny, opět k naší plné spokojenosti. Je to odborník na svém místě a jeho přístup ke klientům je příkladný, ale především lidský. Je velmi obětavý a vždy se snaží pomoct či poradit jak jen to jde. Vřele doporučujeme.

Renata Skarková

Spolupráce s panem Szokalou začala na doporučení našich rodinných příslušníků. Pan Szokala vždy vše důkladně a trpělivě vysvětlil, a to i několikrát. Nejvíce oceňujeme, že je téměř pořád dostupný na telefonu. Je ochotný, vstřícný, empatický a trpělivý ke klientovi, který má mnoho i zbytečných otázek. Snaží se najít pro klienta to nejlepší řešení.
Tohoto mladého muže určitě doporučujeme jako finančního poradce každému.

Kamil Moravec

„Služby rodinného finančního konzultanta Bc. Štěpána Szokaly mohu vřele doporučit. Jsem konzervativní drobný investor a velmi jsem ocenil empatický přístup, férové jednání, časovou flexibilitu a odbornost. Společně se nám podařilo najít optimální způsob, jak zhodnotit volné rodinné finanční prostředky.“
Mgr. Kamil Moravec

Roman Jasek

Pana Szokalu můžu pouze doporučit, Nabízí skvělý servis s cílem dosáhnutí nejlepšího řešení pro zákazníka díky širokého portfolia produktů a nezávislosti na konkrétních Fin.institucí. Služby p.Szokaly využívám již několik let a spolu se mnou rodiče a zbytek rodiny.

Tomáš Nenička

S panem Szokalou spolupracuje naše rodina již několik let a jsme velmi spokojení. Vždy nám prozatím dobře poradil a pomohl s nastavením finančních a pojistných produktů přesně dle našich potřeb. Snaží se nacházet nabídky nejvýhodnější pro nás, vzhledem k aktuální situaci a také se aktivně zajímá. Průběžně nás kontaktuje, zda se neudála nějaká významná změna. Kdykoliv je potřeba s nim něco zkonzultovat, je k dispozici, ochotný vyhovět a na telefonické hovory reaguje okamžitě. V případě, že jej nemohu zastihnout, mne kontaktuje zpět ještě ten samý den.

Renata Řehová

Maximální spokojenost s panem Szokalou. K naší spokojenosti vyřídil hypotéku i rizikové životní pojištění. Vždy byl ochoten najít pro nás to nejvýhodnější řešení. Musím rovněž ocenit jeho odbornou erudovanost - je to odborník na svém místě.

HVB Ostrava

Spolupráce s p. Szokalou ohledně řešení financování pro naše klienty probíhala vždy směrem k jejich spokojenosti. Klientům pomohl vyřešit financování při kupování vybrané nemovitosti, za pokud možno co nejvýhodnějších podmínek. Spolupráce fungovala.
H.E. Hrubí, HVB Real Estate

Lenka Valentová

Kontakt na p. Szokalu jsme dostali náhodou a díky jeho vysoké profesionální úrovně a lidského přístupu nám zachránil cestu k našemu snu (kdy jiný poradce svým přístupem nám zavřel cestu k rekonstrukci koupené nemovitosti). Po pár letech "spolupráce" p. Szokalu vřele doručujeme všem, protože se na něj můžeme 100% spolehnout ve všech finančních záležitostech (vybrání nejvhodnějšího pojištění/ hypotéky, sjednání a řešení pojistných událostí, investiční poradenství...). Pan Štěpán zbytečně nezdržuje a nevypije moc kávy :-D.

Tomáš Křístek

Maximální spokojenost jak s panem Szokalou tak s panem Šrámkem. Vždy si našli čas, byli ochotní a trpěliví při výběru toho nejlepšího dle našich požadavků a těším se na další spolupráci.

Karel Prokop

Profesionální přístup, přehled o trhu pojištění i financí, ochota a rychlost řešení

Radim Daniec

Musím vyjádřit spokojenost s prací pana Szokaly. Vše vyřídil, zajistil, připravil, vysvětlil. Po mě se chtěl jen podpis. Za mě jako klienta All inclusive. Děkuji.

Petr Bardon

Mohu vrele doporucit, maximalni spokojenost s Panem Szokalou. Vstricny obetavy i nad ramec svych povinnosti a ve vsem spolehlivy. Vyridil nam pojistky, hypoteku atd..Moc dekujem a doporuciji vsem.

Lenka Ryška

Příjemná komunikace,poradce na správném místě.

Antonín Halata

Super spolupráce, rychlá a férová komunikace. Spoustu věcí vyřídí a přichystá za vás.